300 TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava Saat 14:00'a Kadar Verilen Siparişler Aynı Gün Kargoda

©2022 Pour-Pur. Tüm Hakları Saklıdır.

Sepetim

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

/
/
SÜRDÜRÜLEBİLİR TEKSTİL İLE YAŞANABİLİR DÜNYA

SÜRDÜRÜLEBİLİR TEKSTİL İLE YAŞANABİLİR DÜNYA

Sürdürülebilir Tekstil ile Yaşanabilir Dünya

Aşırı su ve kimyasal kullanımı, aşırı üretim ve aşırı stoklarla baş edememe – moda ve moda olmak için her zaman endişe duyan giysi ve tekstil endüstrisi, süreçler ve çevre bilinci söz konusu olduğunda çok geride. Aynı zamanda pamuk ve akrilik, polyester, naylon gibi petrol bazlı liflere kaynak tasarrufu sağlayan alternatifler, çığır açan yenilikleri ile hayrete düşüren bir endüstridir. Bu endüstride kendiliğinden iyileşen, tamamen parçalanabilen ve kullanıcı ve çevre üzerinde iyileştirici etkisi olan lifler de yer almaktadır.

Sürdürülebilir tekstil ile ilgili gelişmelerin hepsi harika, değil mi? Dünya nüfusunun artması ve daha iyi ve daha uzun ömürlü giysiler talep eden insanlar göz önüne alındığında, tüm bu yenilikler tam zamanında ortaya çıkıyor gibi görünüyor.

Bir yıldan uzun bir süre önce başlayan Pour Pur serüvenimizde en yenilikçi ve erişilebilir sürdürülebilir tekstil çözümlerini araştırarak Comfort ve Nature serilerimizi yarattık.

Pour Comfort ve Nature, %100 organik pamuk ve sürdürülebilir tekstil yöntemleri ile üretilerek doğaya karşı borcumuzu ödememizde bize yardımcı oluyor.

Hayatımız boyunca tükettiğimiz her şeyden, geri dönüşümden ve kaynaklarımızı doğru kullanmaktan sorumluyuz. Sorumluluğumuz hem yaşanabilir bir dünya hem de gelecek nesillere aktarılacak bir doğa için.

Dünya Bankası tarafından nehirlerimizde ve topraklarımızda tekstil endüstrisinin sanayi kirliliğinin yüzde %20’sinden sorumlu olduğu tahmin ediliyor. Dünyanın en büyük çevre kirliliğine etkisi olan tekstil tüketimi kullanımlarımızdan biri olan kıyafetlerimizi seçerken alacağınız birkaç önlem ile kontrolsüz tekstil tüketimine bağlı çevre kirliliğine siz de dur diyebilirsiniz.

Bilinçli tüketim kültürünü benimseyerek, organik ve sürdürülebilir yöntemler ile üretilmiş tekstil ürünlerini satın alarak tek bir tişörtte geleneksel yöntemlere göre üretimle karşılaştırıldığında 434 lt. su tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Share with

Bir yanıt yazın

Related Post