300 TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava Saat 14:00'a Kadar Verilen Siparişler Aynı Gün Kargoda

©2022 Pour-Pur. Tüm Hakları Saklıdır.

Sepetim

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

/
/
ÇEVRE DOSTU ORGANİK PAMUK

ÇEVRE DOSTU ORGANİK PAMUK

ÇEVRE DOSTU ORGANİK PAMUK

Tekstil sektörünün vazgeçilmezi pamuğun, geriye dönüp bize neler kattığına

baktığımızda ilk sırada cilt sağlığımız, su tasarrufu, çevreyi koruma ve dönüştürülebilir tekstil adına büyük görevler üstlendiğini görmekteyiz. Pamuğun; üretiminin, zahmet gerektirecek sürece tabi olması ne kadar kıymetli ve özel bir ürün kaynağı olduğunu bize gösteriyor. Tükettiğimiz her ürünün nasıl ve hangi ham maddelerden üretildiğinin kontrolünü sağlıyor olmamız, beraberinde doğanın bize sunduğu kaynakların kullanımı ile sürdürülebilirliği hakkında bilinçlendiriyor.

Ancak; konvansiyonel pamuk üretiminde gübreleme ve pestisit kullanımı toprağın ve topraktaki yararlı bakterilerin zarar görmesine yol açıyor. Beraberinde ekolojik sistemin parçası olan biyoçeşitliliğe zarar verirken,  fazla su kullanımına da yol açıyor. Konvansiyonel üretimde %100 pamuk ürününün; %73’ü pamuk iken, geriye kalan %27’si kimyasal ve bağlayıcı maddeler barındırıyor. Satın aldığımız her üründe bu bağlayıcı maddeler ve kimyasallar tenimize nüfuz ederek kanserojen etki yaratmakta.

sağlar.

GOTS (Global Organik Tekstil Standardı) sertifikası ise tüketiciye ürünlerin ham madde halinden etiketleme sürecine kadar olan aşamalarının güvencesini sağlar. Bu sertifikaya sahip olan üreticiler ürünlerini güvence altına alırken, organik üretimini de kanıtlamış olup birçok pazarda yer alabilir.

Peki biz ne yapabiliriz? Üretim sürecinde toprak kirliliği ve su kullanımı tahribatı yaratmadan, doğaya ve doğal kaynaklara saygılı organik pamuk ürünlerini tercih ederek bu üretime destek olabiliriz. Satın alacağımız her ürünün sürdürülebilir teknolojiyle üretilmiş olmasıyla geleceğe katkıda bulunabiliriz. Unutmamalıyız ki bu üretim teknolojisiyle her tişört için 434 lt. daha az su tüketimi sağlanmaktadır.

GOTS, sertifikalı organik ile üretilen ürünlerin cildimize olan hassas etkisi ile gün içerisinde daha konforlu, rahat hissetmenizi sağlarken, doğaya sunacağınız geri dönüşüme de katkı sağlamış oluyorsunuz. Organik pamuk ile üretilmiş temel parçalardan oluşan iç giyim, tişört, büstiyerler teninize zarar veren kimyasallar içermez, sürdürülebilir bir gardırop için gereken her adıma destek

Share with

Bir yanıt yazın

Related Post