Blogs
Bebekler İçin Neden Organik Pamuk

Bebekler İçin Neden Organik Pamuk

 

Organik pamuk ile üretilen ürünlerin cilde olan reaksiyonu diğer üretim yöntemlerinden daha düşüktür. Hassas olduğumuz konulardan birisi de, bebek ürünlerinin ekstra önem taşıyor olması. Bebeklerin ciltleri için, sağlıklarını etkilemeyecek tekniklerle üretilen, %100 organik pamuk tercih edilerek, kimyasaldan uzak ürünler kullanılmalı.

Read More...
Çevre Dostu Organik Pamuk

Çevre Dostu Organik Pamuk

 

Tekstil sektörünün vazgeçilmezi pamuğun, geriye dönüp bize neler kattığına

baktığımızda ilk sırada cilt sağlığımız, su tasarrufu, çevreyi koruma ve dönüştürülebilir tekstil adına büyük görevler üstlendiğini görmekteyiz. Pamuğun; üretiminin, zahmet gerektirecek sürece tabi olması ne kadar kıymetli ve özel bir ürün kaynağı olduğunu bize gösteriyor. Tükettiğimiz her ürünün nasıl ve hangi ham maddelerden üretildiğinin kontrolünü sağlıyor olmamız, beraberinde doğanın bize sunduğu kaynakların kullanımı ile sürdürülebilirliği hakkında bilinçlendiriyor.

Read More...
Sürdürülebilirlik Alışkanlıklarla Başlar

Sürdürülebilirlik Alışkanlıklarla Başlar

Sürdürülebilirlik kavramının, doğal kaynaklar azalmaya başladıkça farkındalığına varırken, küresel ısınmanın artmasıyla beraberinde gelen su kaynaklarındaki kıtlaşmaya son zamanlarda daha dikkat eder olduk. Günlük su kullanımımız, kullandığımız ürünler üretilirken kullanılan su miktarından çok daha düşük bir miktarken, satın aldığımız bir tişört için 2,700 lt. su kullanılıyor.

Read More...
Sürdürülebilir Tekstil ile Yaşanabilir Dünya

Sürdürülebilir Tekstil ile Yaşanabilir Dünya

Aşırı su ve kimyasal kullanımı, aşırı üretim ve aşırı stoklarla baş edememe - moda ve moda olmak için her zaman endişe duyan giysi ve tekstil endüstrisi, süreçler ve çevre bilinci söz konusu olduğunda çok geride. Aynı zamanda pamuk ve akrilik, polyester, naylon gibi petrol bazlı liflere kaynak tasarrufu sağlayan alternatifler, çığır açan yenilikleri ile hayrete düşüren bir endüstridir. Bu endüstride kendiliğinden iyileşen, tamamen parçalanabilen ve kullanıcı ve çevre üzerinde iyileştirici etkisi olan lifler de yer almaktadır.

Read More...
Prepared by  T-Soft E-Commerce.