Bebekler İçin Neden Organik Pamuk

27 Ağustos 2020
Bebekler İçin Neden Organik Pamuk

BEBEKLER İÇİN NEDEN ORGANİK PAMUK

 

Organik pamuk ile üretilen ürünlerin cilde olan reaksiyonu diğer üretim yöntemlerinden daha düşüktür. Hassas olduğumuz konulardan birisi de, bebek ürünlerinin ekstra önem taşıyor olması. Bebeklerin ciltleri için, sağlıklarını etkilemeyecek tekniklerle üretilen, %100 organik pamuk tercih edilerek, kimyasaldan uzak ürünler kullanılmalı.

 

Üretim şartları ve koşullarına Pour Pur ailesi olarak önem veriyoruz çünkü dünyaya yeni gelmiş bir bebeğin cildi en az organik pamuğun üretim süreci kadar hassas. Bu nedenle her ebeveyn; yeni doğan bebeği için satın alacağı her üründe daha seçici, cildine zarar vermeyecek maddeler ile üretildiğinden emin olarak satın alıyor.

 

Annelerin dikkat ettikleri konulardan biri ise; bebeklerin ciltlerinin hassas,  bağışıklık sistemleri ve vücutlarının alerjenik yapıda olması ciltlerinde tahrişe neden oluyor. Kimyasal ilaçlar (pestisit) kullanılarak üretimi yapılan pamuklarla üretilen bu ürünlerin çoğu, kanserojen maddeler içermektedir.  Bu pestisitler; pamuğun liflerinde yer edinerek ürünün yıkanması, ütülenmesi gibi durumlarda yok olmamakla beraber cilt tarafından kolayca emilim sağlıyor. Bu süreç yeni doğan  bebeklerde daha hızlı olup, direkt alerjen durumlara yol açabilir.

 

Organik pamuktaki lifler ile bebek ürünleri, bebek cildinin nefes almasını sağlarken, uzun ömürlü kullanımı ile sürdürülebilirliğe katkı sağlıyor. Bebeklerin cildine direkt olarak temas eden zıbınların yanı sıra uyku halinde tenleriyle buluşan bir diğeri ise zamanlarının 2/3’sini geçirdikleri yatak ürünleri. Kıyafetler olduğu kadar çarşaf, örtü, yastık kılıfı ve alt değiştirmek için kullanılan bakım örtüsü de bir o kadar önemli.

 

Son zamanlarda ebeveynlerde oluşan çevreyi ve insan sağlığını koruma konusunda bilinçlenme artmakta, tüketilen her ürün satın alınırken daha seçici davranılmaktadır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.